Casa / TVS Diodes / SM6NT90CA-Q1
minImg
SM6NT90CA-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Prodotto No:
SM6NT90CA-Q1
Pacchetto:
SOD-123NT
Descrizione:
TVS SMD 90V 600W Bi-directional
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.11A
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123NT
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case SOD-123NT
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V