Casa / TVS Diodes / SM6S18ATHE3/I
minImg
SM6S18ATHE3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SM6S18ATHE3/I
Pacchetto:
DO-218AC
Descrizione:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO218AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 158A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AC
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Package / Case DO-218AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V