Casa / TVS Diodes / SM6S24AHE3J/2D
minImg
SM6S24AHE3J/2D
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SM6S24AHE3J/2D
Pacchetto:
DO-218AB
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 118A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V