SM8S14A-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SM8S14A-TP
Pacchetto:
DO-218AB
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 284A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V