SM8S18A-Q
Bourns Inc.
Prodotto No:
SM8S18A-Q
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
DO-218
Descrizione:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO218
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 226A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218
Series Automotive, AEC-Q101, SM8SF-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V