Casa / TVS Diodes / SM8S20HE3/2E
minImg
SM8S20HE3/2E
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SM8S20HE3/2E
Descrizione:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO218AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 184A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.8V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V