Casa / TVS Diodes / SM8S36ATHE3/I
minImg
SM8S36ATHE3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SM8S36ATHE3/I
Pacchetto:
DO-218AC
Descrizione:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO218AC
In magazzino : 1785
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 114A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AC
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-218AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V