Casa / TVS Diodes / SMA5J17C-E3/61
minImg
SMA5J17C-E3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMA5J17C-E3/61
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
TVS DIODE 17VWM 30.5VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.5V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V