Casa / TVS Diodes / SMA5J28CA-M3/5A
minImg
SMA5J28CA-M3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMA5J28CA-M3/5A
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V