Casa / TVS Diodes / SMA5J33CA-E3/61
minImg
SMA5J33CA-E3/61
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMA5J33CA-E3/61
Descrizione:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V