Casa / TVS Diodes / SMA5J7.5HE3/5A
minImg
SMA5J7.5HE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMA5J7.5HE3/5A
Descrizione:
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V