Casa / TVS Diodes / SMA5J8.5CA-E3/5A
minImg
SMA5J8.5CA-E3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMA5J8.5CA-E3/5A
Descrizione:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V