SMA6F8.5A
STMicroelectronics
Prodotto No:
SMA6F8.5A
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SMAflat
Descrizione:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMAFLAT
In magazzino : 9640
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Series SMA6F, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V