Casa / TVS Diodes / SMA6F8.5A-M3/6A
minImg
SMA6F8.5A-M3/6A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMA6F8.5A-M3/6A
Pacchetto:
DO-221AC (SlimSMA)
Descrizione:
TVS DIODE 8.5VWM 18.7VC DO221AC
In magazzino : 2633
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 205A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 4000W (4kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.7V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V