Casa / TVS Diodes / SMA6HS8.5A-Q1
minImg
SMA6HS8.5A-Q1
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Prodotto No:
SMA6HS8.5A-Q1
Pacchetto:
DO-221AC (SlimSMA)
Descrizione:
TVS SMD 8.5V 600W Uni-direction
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.7A
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SlimSMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case DO-221AC, SlimSMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V