SMA6J11A-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMA6J11A-TP
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 33A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V