Casa / TVS Diodes / SMA6J19CA-TP
minImg
SMA6J19CA-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMA6J19CA-TP
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 21.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.8V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 19V