SMA6J20A-TR
STMicroelectronics
Prodotto No:
SMA6J20A-TR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SMA (DO-214AC)
Descrizione:
TVS DIODE 20VWM 36.8VC SMA
In magazzino : 14980
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 93A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMA6J, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 36.8V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V