Casa / TVS Diodes / SMA6J26AFL-TP
minImg
SMA6J26AFL-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMA6J26AFL-TP
Pacchetto:
DO-221AC (SMA-FL)
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-221AC (SMA-FL)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V