SMA6J78A
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
SMA6J78A
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMA6J
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V