Casa / TVS Diodes / SMAJ120CA-HF
minImg
SMAJ120CA-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
SMAJ120CA-HF
Produttore:
Comchip Technology
Descrizione:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V