SMAJ140CA
Meritek
Prodotto No:
SMAJ140CA
Produttore:
Meritek
Descrizione:
TVS DIODE 140VWM 226.8VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.76A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 155V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Supplier Device Package -
cms-filter-header-package Tape & Reel (TR)
cms-filter-header-series SMAJ
Type Zener
cms-filter-header-mfr Meritek
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 226.8V
Package / Case DO-214AC (SMA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 140V