Casa / TVS Diodes / SMAJ160-E3/5A
minImg
SMAJ160-E3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMAJ160-E3/5A
Descrizione:
TVS DIODE 160VWM 287VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 287V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V