SMAJ22CA-TR
STMicroelectronics
Prodotto No:
SMAJ22CA-TR
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SMA (DO-214AC)
Descrizione:
TVS DIODE 22VWM 48.3VC SMA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 48A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series SMAJ, TRANSIL™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V