Casa / TVS Diodes / SMAJ22HE3/5A
minImg
SMAJ22HE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMAJ22HE3/5A
Descrizione:
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 39.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V