Casa / TVS Diodes / SMAJ51AHE3-TP
minImg
SMAJ51AHE3-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMAJ51AHE3-TP
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V