Casa / TVS Diodes / SMAJ6.5CA-M3/5A
minImg
SMAJ6.5CA-M3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMAJ6.5CA-M3/5A
Descrizione:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V