Casa / TVS Diodes / SMAJ78CAHE3/5A
minImg
SMAJ78CAHE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMAJ78CAHE3/5A
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V