Casa / TVS Diodes / SMAJ85CA/TR13
minImg
SMAJ85CA/TR13
YAGEO
Prodotto No:
SMAJ85CA/TR13
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
SMAJ, DO-214AC, 85V, 137V, REEL
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series SMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V