SMB10J20CAH
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
SMB10J20CAH
Descrizione:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, SMB10J
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V