Casa / TVS Diodes / SMB10J24A-E3/5B
minImg
SMB10J24A-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMB10J24A-E3/5B
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V