Casa / TVS Diodes / SMB10J45A-TP
minImg
SMB10J45A-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMB10J45A-TP
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.76A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V