Casa / TVS Diodes / SMB20J36CA-TP
minImg
SMB20J36CA-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMB20J36CA-TP
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34.43A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 2000W (2kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V