Casa / TVS Diodes / SMB8J36CA-E3/52
minImg
SMB8J36CA-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMB8J36CA-E3/52
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 800W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V