Casa / TVS Diodes / SMBG13A-E3/52
minImg
SMBG13A-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBG13A-E3/52
Descrizione:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V