Casa / TVS Diodes / SMBG40AHE3/52
minImg
SMBG40AHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBG40AHE3/52
Pacchetto:
SMBG (DO-215AA)
Descrizione:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO215AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V