Casa / TVS Diodes / SMBG45-E3/52
minImg
SMBG45-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBG45-E3/52
Pacchetto:
SMBG (DO-215AA)
Descrizione:
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO215AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 80.3V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V