Casa / TVS Diodes / SMBG6.5CA-M3/5B
minImg
SMBG6.5CA-M3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBG6.5CA-M3/5B
Pacchetto:
SMBG (DO-215AA)
Descrizione:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO215AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V