Casa / TVS Diodes / SMBG8.5CA-E3/52
minImg
SMBG8.5CA-E3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBG8.5CA-E3/52
Pacchetto:
SMBG (DO-215AA)
Descrizione:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO215AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V