Casa / TVS Diodes / SMBJ120AHE3-TP
minImg
SMBJ120AHE3-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMBJ120AHE3-TP
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V