SMBJ20CA
Meritek
Prodotto No:
SMBJ20CA
Produttore:
Meritek
Descrizione:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.52A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-214AA (SMB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V