Casa / TVS Diodes / SMBJ22CA-AT/TR7
minImg
SMBJ22CA-AT/TR7
YAGEO
Prodotto No:
SMBJ22CA-AT/TR7
Descrizione:
SMBJ, DO-214AA, 22V, 35.5V, AUTO
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJ-AT
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V