SMBJ26CA
Meritek
Prodotto No:
SMBJ26CA
Produttore:
Meritek
Descrizione:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.25A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-214AA (SMB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V