Casa / TVS Diodes / SMBJ26CHE3/52
minImg
SMBJ26CHE3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBJ26CHE3/52
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 46.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V