Casa / TVS Diodes / SMBJ40CD-M3/H
minImg
SMBJ40CD-M3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBJ40CD-M3/H
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
TVS DIODE 40VWM 63.6VC DO214AA
In magazzino : 7144
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.43A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 45.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 63.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V