SMBJ43AJ
WeEn Semiconductors
Prodotto No:
SMBJ43AJ
Pacchetto:
SMB
Descrizione:
SMBJ43A/SMB/REEL 13" Q1/T1 *STA
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 48.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V