SMBJ48CA-QH
Bourns Inc.
Prodotto No:
SMBJ48CA-QH
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
SMB (DO-214AA)
Descrizione:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V