Casa / TVS Diodes / SMBJ51CA M4G
minImg
SMBJ51CA M4G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
SMBJ51CA M4G
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series SMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V