Casa / TVS Diodes / SMBJ60CA-M3/52
minImg
SMBJ60CA-M3/52
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBJ60CA-M3/52
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V