Casa / TVS Diodes / SMBJ6.5CA-TP
minImg
SMBJ6.5CA-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
SMBJ6.5CA-TP
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AA
In magazzino : 20701
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V